AŞURELİK BUĞDAY 5 kg

Fiyat:
505,00 TL
Aynı Gün Kargo

Buğdayın Sağlığa Faydaları

Sağlıklı beslenmeye alternatif besin kaynağı olan buğday, sağlık açısından birçok avantaj sağlamaktadır. Geniş bir yelpazede cilde fayda sağlar. Saç sağlığını korumanın yanında enerji deposu olan buğday, kalp sağlığına iyi geldiği gibi göz sağlığına katkıda bulunur. Şimdi buğdayın faydalarına detaylı olarak bakalım.
Buğdayın Cilde FaydalarıKepekli tahıllar dahil bütün tahıllı gıdalar şaşırtıcı bir şekilde cilt sağlığına katkıda bulunurlar. İşlenmemiş tahıllı gıdalar cilt sağlığı için gerekli neredeyse bürün maddeleri içerirler..
Buğdayın Saçlara FaydalarıBuğday cilt sağlığı kadar saç sağlığı için de faydalıdır. Saç sağlığını koruyan mineral ve bileşenler açısından oldukça zengindir. Buğdaydaki çinko saçlara sağlıklı bir görünüm sağlar. Aynı zamanda herhangi bir nedenden kaynaklanan hasarları minimuma indirerek giderebilir. Buğday saç köklerini besler.
Genel Sağlığı Korur: Buğday genel sağlığı koruyan besinler ve vitaminler içermektedir. Vücudun ve organların görevlerini sağlıklı bir şekilde yürütmeleri için gerekli olan besinleri sağlar. B vitamini içerdiği için vücudun fonksiyonlarını sağlıklı şekilde devam ettirmesini destekler.


Sindirim Sistemine Faydaları: Buğday yoğun miktarda lif içerdiğinden dolayı sindirim sistemi için faydalıdır. Lif içeren bütün gıdalar genelde sindirim sistemi sağlığına oldukça faydalıdır. Buğday özellikle bağırsak sağlığı için önemlidir, bağırsakların hareketlenmesine katkıda bulunur. Böylece kabızlık gibi sorunların oluşmasına neden olan unsurları ortadan kaldırır.
Kalp Sağlığına FaydalarıBuğday koroner kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltabilir. Sağlık uzmanları erkekler için günlük 8 gram, kadınlar için 6 gram buğday tüketiminin kalp sağlığı açısından faydalı olduğunu söylemektedir.
Buğdayın Göz Sağlığına FaydalarıBuğday E vitamini, çinko ve niasin açısından zengin olduğu için makula dejenerasyonu ve katarakt riskini azaltır. Buğday, görme kaybının ilerlemesini yavaşlatmayı sağlar. Göz sağlığı konusunda buğday inanılmaz faydalıdır.
Diyabete Buğday İyi GelirBuğday diyabet hastaları için ideal bir besin kaynağıdır. Buğday vücutta kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı diyabet hastaları tarafından tüketilmektedir.


Vücudu Temizler: Buğday tüketimi kabızlığı önlediği gibi bağırsak hareketlerini arttırdığı için vücuttaki dışkıların sağlıklı bir şekilde dışarı atılmasını sağlar ve bu da bağırsaklar başta olmak üzere vücudun temizlenmesini sağlar.
Buğday Kanseri ÖnleyebilirDüzenli olarak buğday tüketimi, kanser çeşitlerine yakalanma riskini azaltabilir. Bu konuyla alakalı yapılan klinik çalışmaları düzenli olarak buğday tüketenlerin, daha az buğday tüketenlere göre kanser hastalıklarına az miktarda yakalandığını ortaya koymaktadır.
Kilo Vermeyi Kolaylaştırır: Kilo vermeyi kolaylaştırdığı için diyette olanların temel besinleri arasındadır. Buğday sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için metabolizmayı teşvik eder. Yüksek miktarda lif içerdiğinden dolayı, buğday sindirim sistemi hareketlendirerek kilo vermeye katkıda bulunur.

FİRMAMIZ COVİD 19 TEDBİRLERİNE UYGUN HAREKET EDEREK HİJYEN KURALLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE PAKETLEME YAPMAKTADIR.
 

Diğer Özellikler
Stok KoduAŞRBĞD 5 KG-
Markaispirlim yöresel
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.