DOLMALIK KABAK

Fiyat:
138,22 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 152,04 TL
KDV Dahil 152,04 TL
KDV Dahil 165,86 TL

Kabak Kurusu Neden Tercih Edilmelidir?

Bir sebzenin mevsimi olmadığında ona kolayca erişebilmek adına onları kurutarak saklamak en mantıklı seçenektir. Yılar boyunca kıtlık zamanlarında süregelen bir gelenek olan kurutma işlemi tamamen sebzenin en zor zamanlarda kullanılması için yapılmış bir seçenektir. Bu sebeple kuru kabak fiyatlarını göz ardı etmeden bu yollar ile kendi ihtiyacınızı rahatça karşılayabilirsiniz. Bunun sebebi kabak her mevsimde yenilmesi gereken bir sebze olmasıdır.

Kuru Kabak Nasıl Yapılır?

Kuru kabak tam  mevsiminde toplanan kabakların güneş sıcaklığında kurutularak, kabağın üretilmediği mevsimlerde tüketilmesi amaçlı yapılır. Mevsiminde topladığınız kabakları kolayca içini ayıklayıp güneş ışığında kurutabilirsiniz. Bunun sonucunda canınız çektiğinde rahatça yiyebilir ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Sadece topladığınız kabakları kurutarak değil mağazamız dolayısıyla kuru kabak satın alarak yine aynı şekilde kabak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Kuru Kabağın Faydaları Nelerdir?
Kurutulmuş kabak, taze bir kabağın gerekli işlemler görerek güneş ışığında başka hiçbir maddenin etkisi altında kalmadan üretilmektedir. Bu kurutma sonrasında üründe bulunan su dışarı atılarak kabak özü kalmaktadır. Kabak özünün içerisinde birçok vitamin bulunmaktadır. Aynı zamanda kabağın özü kaldığı için bu vitaminlerin oranı sulu haline göre fazlasıyla yüksektir. Fakat kuru kabağın faydaları olarak olaya baktığımızda normal kabak neye iyi geliyorsa aynı şekilde kuru kabağında o yönde faydaları vardır.

FİRMAMIZ COVİD 19 TEDBİRLERİNE UYGUN HAREKET EDEREK HİJYEN KURALLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE PAKETLEME YAPMAKTADIR.

 
Diğer Özellikler
Stok KoduDK
Markaispirlim yöresel
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)1
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.