KIZILCIK KURUSU 2 kg

Fiyat:
310,99 TL
Aynı Gün Kargo
KIZILCIK KURUSU FAYDALARI
Kızılcık diğer meyve sebzeler gibi antioksidan kapasitesi yüksektir. ABD ve Kanada'da büyük bir ticaret ürünüdür. Ülkemizde de tüketilen kızılcık suyunun faydaları ise son derece fazladır. Genellikle suyla seyreltilerek tüketilir. Kızılcık vitamin C, K, B6 ve E yönünden zengindir, kalsiyum, magnezyum, demir, mangenez ve potasyum da barındırır. İşte kızılcık ve faydaları;
 
1. Tümöre Karşı Savaşır
Tümöre karşı savaşmanın çok basit ve başarılı yolu, kızılcıktır. Bu küçük meyveler, kanserojenlerin büyümesini ve yayılmasını durdurmak için yardımcı olabilecek, polifenoller adı verilen antioksidan bileşikler içerir.
 
2. Obeziteye Karşı Kullanılabilir
İnsanların günümüzdeki en büyük sağlık sorunlarından biri obezite. Şüphesiz ki birçok zararlı hastalıkların omurgası. Kızılcık vücudumuzdaki yağ birikintilerine hızlı bir etkisi olan organik asitler içerir. Kızılcığın obeziteye karşı en ilginç ve şaşırtıcı kısmı diğer meyve sularından daha az tatlı olmasıdır. 
 
3. Mide Ülseri Gibi Mide Rahatsızlıklarının Azaltılmasına Yardımcı Olur
Peptik ülserlere Helicobacter pylori veya H.pylori olarak bilinen bir çeşit bakteri neden olur. Midede şişme sindirim sorunlarına neden olabilir, ancak kızılcık bu sorunu kolayca çözebilir. Flavonoid bakımından zengin gıdalar, kızılcık gibi, mide ülseri gibi mide rahatsızlıklarının azaltılmasına yardımcı olur.
 
4. Kanseri Önlemekte Yardımcıdır
Kızılcık, hücrelerden zararlı serbest oksijen radikallerini uzaklaştıran güçlü antioksidanlardan biri olan proantosiyanidinleri içerir. Kızılcık, kanser hücrelerinin büyümesine müdahale eden anti-kanserojen bileşenleri, özellikle kolon ve prostat kanseri ile ilişkili bileşenleri içerir. Kızılcık suyunun düzenli olarak içilmesi tümörlerin hızlı büyümesini engeller. Doğal olarak, kızılcık suyu, kanser riskini azaltmada çarpıcı bir rol oynayan flavonoidlerden çok zengindir. 
 
5. Kalbi Korur
Günümüzde kalp rahatsızlıkları sadece yaşlı insanlarda değil, çocuklarda da çok yaygındır. Dolayısıyla kalp hastalıkları riskini azaltmak için diyetimize dikkat etmeliyiz ve kızılcık suyu gibi sağlıklı meyve suları da içmeliyiz. Kızılcıklarda flavonoid varlığı, ateroskleroz tehdidini azaltan antioksidan özelliklere sahiptir. Ateroskleroz, oksijen bakımından zengin kan akışı eksikliğine neden olan ve kalp krizine yol açabilen plak birikimi ile arterleri sınırlayan bir durumdur.
 
6. Böbrek Taşlarına İyi Gelir
İdrar yolu enfeksiyonlarına bağlı kalsiyum fosfat ve struvit taşları. Üriner enfeksiyonun ardında, böbrek taşının üretiminde yardımcı olan özel bir enzim türü salgılayan bir bakteri bulunmaktadır. Bu bakterileri nasıl durdurabiliriz? İdrarı asidik yaparak durdurabiliriz ve bunun için kızılcık en iyisidir.
 
7. Kemikleri Güçlendirir
Kemiklerin güçlü olması çok önemlidir, bu nedenle bu amaçla kızılcığın önemini ve şaşırtıcı gerçeklerini inkar edemezsiniz. Sadece kalsiyum içermez, aynı zamanda güçlü kemikler için önemli bir vitamin olan K vitamini içerir.
 
8. Cilde de İyi Gelir
Özellikle kadınlar için kızılcık çok hoş bir güzellik ürünü. Kızılcık cildinizdeki tüm yağlardan kurtulmanıza ve gözeneklerinizin temizlenmesine yardımcı olacak en iyi seçimdir. Bu meyve, cildinizin tazelenmesinde büyük destek sağlayan Cc vitamini açısından zengin. Kızılcık suyunu düzenli olarak kışın tüketirseniz cildiniz zorlu hava koşullarından korunacaktır.
 
9. Cinsel Sağlık İçin Kızılcık
Kızılcık cinsel sağlık için ve ayrıca seks bezlerinin düzgün işleyişinde destek olan birçok vitamin ve minerallerle doludur. Özellikle erkekler için bu meyve çok değerlidir. Düzenli olarak taze saf kızılcık alımı, mutlu cinsel yaşam için çok yararlıdır.
 
10. Bağışıklığı Arttırır
Güçlü ve sağlıklı bağışıklık sistemi için C vitamini en iyi antioksidanlardan biridir ve kızılcık suyu C vitamini ile kutsanmıştır. Kızılcıkların etkili antibakteriyel özellikleri enfeksiyonlara karşı mücadeleye yardımcı olacaktır. Diyetinize bu sihirli suyu ekleyerek, güçlü bağışıklık sistemi için gerekli olan fitokimyasallardan faydalanabilirsiniz.

FİRMAMIZ COVİD 19 TEDBİRLERİNE UYGUN HAREKET EDEREK HİJYEN KURALLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE PAKETLEME YAPMAKTADIR.
 
Diğer Özellikler
Stok KoduKZLK500GR
Markaispirlim yöresel
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.