YAYIK TEREYAĞI 1KG

Fiyat:
505,00 TL
Aynı Gün Kargo

YAYLA TEREYAĞI FAYDALARI

Yayla tereyağı yani doğal olan tereyağı lezzetinden daha çok sağlık için tüketilmektedir ve pek çok konuda da vücuda yararları bulunur. Mide ve bağırsak sorunları yaşamamak için düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Mideyi diğer yağlara oranla rahatsız etmez ve rahatlatır. Tereyağı bünyesinde bulunan beta karotenler oldukça yoğundur ve görevleri arasında gözleri korumak ve gözlerde olabilecek rahatsızlıkları, kusurları önceden engellemektir.
Eklemler konusunda da oldukça faydalı bir gıda maddesidir. Eklemlerde oluşan ağrı, hasar ve kireçlenme gibi sorunlara iyi geldiği bilinir. Tereyağının ham maddelerinden olan süt nedeniyle kemikler için de oldukça faydalıdır. Kemik sağlığı için çok güçlü bir koruyucudur ve kemik erimesinin de önüne geçer. Yayla tereyağı bir nevi antioksidandır. Bu özelliği ile düzenli ve yeterince tüketilmesi durumunda bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu sayede de yaşanması muhtemel enfeksiyonlar  ve buna bağlı hastalıkları önceden engeller. Ancak hatırlatmakta yarar var. Her şeyde olduğu gibi tereyağında da aşırı tüketim yarardan çok zarar getirir.
Diyet listelerinde de izin verilen tek yağ olarak yerini alan yayla tereyağı, bu anlamda ne kadar yararlı olduğunu kanıtlıyor. Belki içinde protein, lif gibi çok önemli vitaminler bulunmuyor ama bununla birlikte şeker, karbonhidrat ve trans yağ gibi zararlı maddeleri de bünyesin de tutmuyor.


FİRMAMIZ COVİD 19 TEDBİRLERİNE UYGUN HAREKET EDEREK HİJYEN KURALLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE PAKETLEME YAPMAKTADIR.
Diğer Özellikler
Stok KoduYT1KG
Markaispirlim yöresel
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.